All On Four Tedavisi

All On Four Tedavisi Nedir?

Dişsiz hastalar için kullanılan bir implant tekniği olan all on four tedavisi diş protezinin sabitlenmesini sağlar. Kliniğimizde steril ortamlarda farklı açılardan yerleştirilen dört dental implant, aynı gün içinde hastanın protezini rahatlıkla kullanması için uygulanır.

All On Four Tekniği Kimler için Uygundur?

Bu teknik ağzında hiç dişi olmayan hastalar için uygundur. Yeterli kemik hacmine sahip, dental implant uygulamasına engel teşkil edecek bir sağlık sorunu olmayan kişiler tedavi için uygundur.

Tedavinin avantajları; dişsiz hastaların aynı gün içinde sabit protez kullanmasına imkan veren tedavi, ilave cerrahi müdahale gerektirmez.

Kişiye özel olarak planlanan
Estetik bir görünüm veren
Gülüş estetiği sağlayan uygulama maliyet açısından da avantajlıdır.
Klasik implant üstü sabit diş protezine oranla çok daha kolay bakımı olan uygulama, bulantı refleksi olan hastaların yaşam kalitesini artırır. Dizayn olarak güncel teknolojilerle tasarlanan damaklar, alışma ve kullanım kolaylığı sağlar.

Kişiye Özel Tedavi Planı Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde all on four tedavisi yapılacak hastalar ilk olarak; klinik ve radyolojik muayeneden geçirilir. Bilgisayarlı tomografiden alınacak destekle kişiye özel tedavi planı belirlenir. Tedavi prosedürü;

* Cerrahi ve

* Diş protez işlemleri olmak üzere iki aşamalıdır.

Tedavinin başladığı gün uygun yerlere 4 farklı implant yerleştirilir ve geçici diş protezi buralara sabitlenir. Ortalama olarak 3 ayın sonunda daimi diş protezi ağza yerleştirilir.

İşlem sonrası ağrılı mıdır?

Dental implant uygulamalarında olduğu gibi all on four işlemi sonrasında da hafif ağrı ve ödem görülebilir. Hekim kontrolünde kullanılacak ilaçlarla sıkıntılar en alt seviyeye indirilir.

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen yöntem konforlu bir şekilde tamamlanır. İşlem sonrasındaki süreçte daimi protezler takılana kadar uygulanması gereken beslenme planı diş hekimi tarafından verilir. Yüksek başarı oranına sahip olan yöntem, her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.