Dijital Diş Hekimi Çukurambar

Dijital Diş Hekimliği
Bilgisayar destekli diş hekimliği olan dijital diş hekimliği; ölçü alma, tarama ve üretim aşamalarından oluşur. Tek seansta tedavinin tamamlandığı bir uygulama olarak hasta ve diş hekimi açısından avantajlıdır.

Dijital Diş Hekimliği Uygulaması
Dünya genelinde uygulanan bir yöntem olan dijital diş hekimliği uygulaması, tedavinin başından sonuna kadar bilgisayar ortamında gerçekleşen bir operasyondur.

Dijital Tarama
İlk aşama olan dijital taramada dişler 3 boyutlu olarak dijital tarayıcılarla taranır. 3 boyutlu görüntü sanal ortama taşınır.

Dijital Tasarım
3 boyutlu tarama sonrası dijital diş tasarımı bilgisayar ortamında yapılır. Dişin şeklinden konturlerine ve diş eti ile uyumuna kadar tüm detaylar dijital ortamda tasarlanır.

Dijital Diş Üretimi
3 boyutlu yazıcıların kullanıldığı dijital diş üretiminde hatasız bir üretim gerçekleşir. Uygulamaya hazır hale getirilen dişler son kontroller sonrası hastaya uygulanır.

Dijital Diş Hekimliğinde Cad Cam Sitemi
Teknolojideki ilerleme sayesinde diş hekimliğinde gerek hasta gerekse diş hekimleri tedavi sürecini çok daha rahat geçiriyor. Cered Cad/Cam sistemi ile diş restorasyon süresi artık 1-2 saate indi. Özel kamera sayesinde alınan görüntüler bilgisayar ortamına aktarılarak 10-15 dakika gibi kısa bir sürede diş tasarımı yapılıyor. Mikron boyutunda hassas yapılan tedavi sonrası el değmeden üretilen dişler hastaya uygulanarak kusursuz bir sonuç elde ediliyor.

Dijital Diş Hekimliği Uygulaması Avantajları
* Diğer tekniklere göre dijital diş hekimliği uygulaması daha kısa sürelidir. Hastanın diş koltuğunda oturduğu seans sayısı minimize edilmiştir. Hasta tek seansta ağız yapısı ile uyumlu mükemmel dişlere sahip olur.
* Tedavinin tüm aşamaları bilgisayar ortamında gerçekleştiğinden hatasız bir sonuç elde edilir.
* Hastanın estetik kaygısı tamamen giderilir.
* Klasik ölçü tekniklerinin verdiği rahatsızlıklar yaşanmadığından hasta bu süreci konforlu geçirir.
* Hasta diş seçimini kendisi yapar ve tedavi süresince tasarımla ilgili bilgilendirilir.

Bu gönderiyi paylaş

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email